You've successfully subscribed to Mezar
Great! Next, complete checkout for full access to Mezar
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.

Alparslan Türkeş Mezarı Nerede?

Mezar
Mezar

Alparslan Türkeş, Türk siyasi hayatının önemli isimlerinden biridir. 25 Kasım 1917 tarihinde Osmaniye'de doğan Türkeş, 4 Nisan 1997 tarihinde Ankara'da hayatını kaybetmiştir. Türk milliyetçiliği fikrinin önde gelen savunucularından olan Türkeş, siyasi hayatı boyunca pek çok kez cezaevine girmiş ve askeri darbe dönemlerinde de önemli roller üstlenmiştir.


Alparslan Türkeş'in mezarı Ankara Yenimahalle'de Alparslan Türkeş Kabri'nde bulunmaktadır. Türkeş'in naaşı 5 Nisan 1997 tarihinde burada toprağa verilmiştir. Mezar taşında Türkeş'in adı, doğum ve ölüm tarihleri ile "Milliyetçi Hareket Partisi Kurucusu" yazmaktadır.

Alparslan Türkeş'in mezarı, ziyaretçiler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Özellikle Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) taraftarları ve sevenleri, Türkeş'in mezarına gelerek saygı duruşunda bulunmakta ve anılarını tazelemektedirler.

Alparslan Türkeş'in hayatı ve siyasi kariyeri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler için pek çok kaynak bulunmaktadır. Ancak Türkeş'in mezarı, sevenlerinin ona olan saygısını göstermek için önemli bir durak olarak kalmaya devam etmektedir.

Mezar

Türkiye’de bulunan mezarlıkların ve ünlülerin Mezarı nerede? gibi soruların yanıt bulduğu platform. 🕊️